20.11.2017

Natura zaklęta w materacach

W poprzednim artykule o materacach rehabilitacyjnych, wspominałam iż nasze materace otrzymują  tego typu certyfikaty także ze względu na ich właściwości prozdrowotne dla naszego układu oddechowego i nerwowego. Dzisiaj wyjaśnię Wam skąd wynika to pozytywne działanie w naszych materacach.

Oferowane przez nas w Płocku materace innowacyjnej firmy Materasso, w znacznej mierze opierają się na naturalnej biokomponentach roślinnych. To właśnie te biokomponenty zwiększają walory ortopedyczne części naszych materacy. Nie są to też jakieś nowoczesne wynalazki, których ludzkość by nie znała. Matka Natura bowiem wyposażyła ludzkość w szereg naturalnych środków ochrony zdrowia Człowieka, a firma Materasso i jej kooperanci połączyli te siły z nowoczesną technologią. Co więc kryją w sobie nasze materace ? O tym przeczytacie poniżej.

W materacach firmy Materasso znajdziecie przede wszystkim olejki roślinne- pozyskiwane z rycyny, lawendy, eukaliptusa citriadora, aloesu oraz oliwy i kwiatów neroli.

Zanim więc przejdę do prezentacji naszych proekologicznych materacy, przyjrzyjmy się co takiego Matka Natura dała nam w tych olejkach roślinnych.

OLEJKI ROŚLINNE-MATKA NATURA NA STRAZY NASZEGO ZDROWIA.

Olejek rycynowy

Jako pierwszy środek użyty w materacach firmy Materasso wymienić należy olejek rycynowy. Tak ten oto środek, który znany jest przede wszystkim jako lek na przeczyszczenie. Jednak tu nie o to chodzi. Olejek rycynowy bowiem ma dużo więcej dobroczynnych właściwości o czym wiedziały już nasze babcie, prababcie i praprababcie. Rycyna bowiem znana była jako remedium praktycznie na wszystko.

Olejek rycynowy pozyskujemy poprzez wytłaczanie z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis), a więc rośliny, której naturalnym środowiskiem jest Afryka i Indie. Ludzkość dosyć szybko odkryła, że wytłoczony olej ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, a sama roślina jest dosyć ładnym ozdobnikiem ogrodu. Bardzo szybko olejek rycynowy zaczęto wykorzystywać do pielęgnacji skóry, włosów, leczenia różnych chorób a w dobie rozwoju przemysłu do produkcji kosmetyków środków higieny osobistej i tkanin.

Tak więc, olejek rycynowy warto zastosować w przypadku np. oparzeń słonecznych, trądziku, suchej skóry i rozstępów, do likwidacji grzybicy międzypalcowej, chronicznego swędzenia. Co ważne szczególnie dla Pań, olejek rycynowy zmiękcza i nawilża skórę, opóźniając tym samy powstawanie zmarszczek oraz linii mimicznych, a lekarze stosują ten środek do leczenia i usuwania blizn.

Jednak dla nas najważniejsza zaletą jest jego działanie antybakteryjne. Bo właśnie ta właściwość posłużyła włoskiej firmie Verfe do stworzenia idealnego materiału do produkcji materacy – pianek Biogreen i Viscogreen w naszej firmie. Olejek rycynowy zastępuje w materacach chemiczne spieniacze i stabilizatory, a jednocześnie ma za zadanie eliminować możliwość „zasiedlania się” pleśni i grzybni. Z resztą – większość materacy wykorzystujących pianki Biogreeni Viscogreen to materace certyfikowane jako wyroby medyczne, a więc materiały przebadane.

Olejek lawendowy

Lawenda jest chyba znana każdemu. Przyjemny zapach, przepiękne krajobrazy Prowansji, koją nie tylko nasze zmysły, ale przede wszystkim dają nam bezpieczne środowisko snu. Jest to bowiem naturalny lek na bóle głowy, trądzik, łuszczycę czy trawienie. A przede wszystkim jest to środek znany od wieków jako skuteczny lek na choroby układu nerwowego – co w dzisiejszym , zwariowanym świecie jest nie do przecenienia. Lawenda to doskonały środek do leczenia chorób układu krążenia, leczenia chorób układu moczowego, ale także takich pospolitych chorób jak grypa, infekcje gardła, przeziębienie, kaszel, infekcji zatok, zapalenia oskrzeli. Jest tez wskazany do leczenia astmy – a więc choroby poważnej.

Zalet stosowania lawendy po prostu nie sposób wszystkich wymienić. Działanie antystresowe, antybakteryjne, dezynfekujące, pobudzanie krążenia krwi, działania inhalacyjne przy chorobach układu oddechowego zdecydowały m.in. użycia tego do produkcji ekologicznej pianki Avento O2, przez szwajcarską firmę FRANZ NAUER AG.

Uwalniający się zapach lawendy z materaca pod wpływem temperatury ciała człowieka, pozwala przede wszystkim walczyć z bezsennością. Wskutek kojących działań na mózg człowieka, stajemy się bardziej spokojni, następuje redukcja nagromadzonego stresu w organizmie, a tym samym towarzyszące bóle głowy itp. Układ krążenia, dzięki rozszerzeniu arterii pod wpływem inhalacji lawendowej dostarcza do naszego mózgu więcej życiodajnego tlenu, pozwalając na całkowitą regeneracje podczas snu. Jednocześnie, materac stanowi bezpieczne środowisko snu alergika, ponieważ antybakteryjne właściwości lawendy nie dopuszczają do rozwoju alergenów, w tym pyłków roślin. Dlatego alergikom i osobom chorującym na astmę rekomendujemy zawsze  materac Swiss  Dynamic i Swiss Magic.

Aloes

Aloesu specjalnie przedstawiać nie muszę.

jest to środek, którego prozdrowotne właściwości są znane, często stosowane. Stąd bardzo często wykorzystywany jest do produkcji nowoczesnych pian i pokrowców materacowych. Wyciąg z aloesu zawiera bowiem wiele cennych substancji: aloinę, barbaloinę, aloeemdynę, czy substancje wykorzystywane przez przemysł farmaceutyczny jako środki bakteriobójcze i wzmacniające organizm ludzki.

Aloesem od wieków leczymy rany, oparzenia, ale także odleżyny, owrzodzenia, rany popromienne. Aloes to lek przeciwbólowy, antyzapalny i zwalczający szkodliwe dla zdrowia człowieka bakterie. Dlatego w naszej ofercie materacy stosujemy ten środek w piankach Biogreen i Viscogreen, oraz w pokrowcu Aloe Vera.

Eucalyptus Citriadiora

Kolejną rośliną leczniczą, którą zastosowaliśmy w naszych materacach jest Eukaliptus Cytrynowy. Wynika to z faktu, że wyciąg z tej rośliny ma bardzo wiele zalet natury medycznej. Przede wszystkim to doskonały środek do inhalacji w przypadku chorób układu oddechowego, oraz środek antybakteryjny. Dodatkową ” funkcją ” jest też odstraszające działanie na uciążliwe owady.

Tymi zaletami „wzmocniliśmy” prozdrowotne działanie naszego materaca Viscogreen Lux, poprzez zastosowanie pokrowca Eucalyss. Oczywiście, pokrowiec ten można wykorzystać w innych naszych materacach.

Naturę wykorzystujemy znacznie szerzej, niż podane głownie środki. Wykorzystujemy bowiem naturalne zdolności antybakteryjne celulozy drzewnej ( zawarte w pokrowcach Lyocell i Bambo ), oliwę z oliwek oraz takie materiały, jak bawełna, srebro, probiotyki.  I wciąż szukamy nowych materiałów, opartych na sile Matce Natury.

 

z  pozdrowieniami, życzę przespanej nocy 😉

Małgorzata Ruszczak

 

26.04.2017

Proces produkcji i testy wytrzymałościowe naszych materacy. Dlaczego są najlepsze? Sami zobaczcie.

24.03.2017

Materac ortopedyczny (z atestem wyrobu medycznego) – kierunek ku zdrowiu człowieka

W rozmowach ze Sprzedawcami z pewnością spotkacie się Państwo z określeniem, że oferowane materace to materace ortopedyczne, materace rehabilitacyjne itp. Roztaczana jest jednocześnie wizja iż, jest to niemal cudowny lek na kręgosłup, coś co zlikwiduje całkowicie nasze bolączki. Nic jednak bardziej mylnego. Materace to oczywiście jeden z najlepszych wynalazków cywilizacji Człowieka, ale stanowią one jedyne środek profilaktyczny bądź wspomagający właściwe leczenie konkretnego schorzenia. Dlatego nie wszystkie materace zasługują też na miano materaca ortopedycznego lub materaca rehabilitacyjnego.

Wyjaśnię Państwu, jak wystrzegać się przed marketingowymi chwytami sprzedawców i na co zwrócić uwagę szukając takiego materaca.

Na początek wyjaśnię co to są materace ortopedyczne z atestem wyrobu medycznego. Ogólnie rzecz ujmując, tak zwane materace rehabilitacyjne czy ortopedyczne stanowią pewną grupę materacy. Są to produkty, które zostały przebadane pod kątem właściwości ortopedycznych a ich konstrukcja i budowa oraz używane materiały posiadają pozytywną opinię certyfikowanych ośrodków badawczych. Ostatnio także zostały przebadane pod kątem wpływu na zdrowie układu oddechowego i nerwowego człowieka. W wyniku takich kosztownych czynności sprawdzających, w zależności od kraju pochodzenia, materace tego typu otrzymują pozytywną opinię instytucji uprawnionych do orzekania o przydatności do celów medycznych. Jednocześnie na podstawie między innymi naszego PKWiU 31.03.12.0 materac taki zaliczony zostaje do wyrobów medycznych I klasy, objętych w sprzedaży preferencyjną stawką podatku VAT (na dziś dzień jest to 8 procent).

Metoda certyfikacji wyrobów medycznych, a więc także materaców rehabilitacyjnych określona została w normach europejskich jako norma ISO 13485:2003. W naszym kraju wdrożono tą metodą w 2005 roku, a sam rynek wyrobów medycznych uregulowano Ustawą z dnia 20 maja 2015 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. 2010r. nr. 107, poz 679). Właśnie takie materace w wyniku naszej współpracy z firmą Materasso znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce 'materace zdrowotne’. Stąd śmiało mogę powiedzieć – Płock może być wreszcie wyspany zdrowo. Podkreślić jednak muszę jeszcze raz, że materac z certyfikatem wyrobu medycznego to nie lekarstwo. Musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany, do konkretnych schorzeń, wad budowy, masy ciała, osobistych preferencji przyszłego Użytkownika. Nie oznacza to też, że na materac medyczny należy posiadać jakąś receptę ani nie uprawnia to do ulg w podatku PIT (ustawodawca wyklucza taką możliwość w sposób bardzo jasny). Kwestię wątpliwości czy firma Materasso posiada stosowne certyfikaty na swoje materace medyczne rozwiał też Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, w wyniku insynuacji konkurencji, która poczuła się zagrożona – szczegóły opinii znajdziecie Państwo pod adresem:

https://epodatnik.pl/interpretacje-podatkowe/wykaz.php?id=50361-2011-12-21-dyrektor-izby-skarbowej-w-lodzi-iptpp2-443-612-11-3-pmMaterace

Materace firmy Materasso certyfikowane jako wyroby medyczne I klasy z pewnością stanowią bardzo ciekawą ofertę na rynku. Oprócz ergonomicznej budowy, uzyskiwanej poprzez system konturowych nacięć, siedmiopolowych sprężyn, w większości materace te budowane są z najbardziej nowoczesnych pian do produkcji których używa się naturalnych olejków roślinnych i ekstraktów roślin leczniczych. Dzięki temu, materace te pomagają w przypadku leczenia wad układu kostnego, a jednoczenie nie stanowią zagrożenia dla ogólnego zdrowia człowieka. Część materacy spełnia surowe normy CertiPUR, które nie dopuszczają żadnych stężeń metali ciężkich, lotnych substancji chemicznych a przede wszystkim szkodliwego czynnika CFC – znanych bliżej pod nazwą freony. Warto więc zapoznać się z naszą ofertą materacy w Płocku.

Materac z certyfikatem wyrobu medycznego zarówno sprężynowy jak i piankowy, zarówno twardy, miękki czy średnio twardy źle dobrany może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Stąd nasze dążenie, aby oferowane przez nas materace w Płocku były „szyte na miarę” pod indywidualne osoby, na podstawie 'wywiadu’, który przeprowadzamy w miłej atmosferze w naszym salonie. Staramy się więc, aby nasza wiedza i doświadczenie stawało się głównym produktem oferowanym przez nas dla Państwa, a Państwa sen stał się przyjemny, relaksujący. Zresztą pozostała nasza oferta materacy budowana jest w oparciu o doświadczenie zdobyte w konstruowaniu materacy medycznych. Dlatego nawet niecertyfikowane materace w naszej ofercie będą bezpiecznym wyrobem, jeżeli powierzycie Wasz sen naszym rękom. Zapraszamy więc serdecznie do naszego salonu w Płocku na ulicy Dworcowej 42.

Klientom, którzy nie są w stanie osobiście stawić się do naszego salonu w szczególności polecam materace produkowane w oparciu o nowoczesne włoskie pianki BIOGREEN i VISCOGREEN, a więc materace Natur BIOGREEN, Admiral BIO ex, Viscogreen Lux i Viscogreen. Ich doskonałe właściwości ortopedyczne , potwierdzone certyfikatem wyrobu medycznego, dodatkowo wsparte są naturalnymi właściwościami ortopedycznymi oraz całkowitym bezpieczeństwem dla osób cierpiących na alergię i choroby układu oddechowego.

Już wkrótce znajdziecie Państwo więcej takich informacji na naszej stronie, zapraszamy więc do odwiedzin i lektury.

 

Pamiętajcie, materac rehabilitacyjny Was nie uzdrowi jeśli nie zapewnicie sobie odpowiedniego leczenia, ale jednego jestem pewna, że są to wyroby które warto kupować jako profilaktykę, czy uzupełnienie zdrowego snu.

 

Z pozdrowieniami, życzę przespanej nocy 🙂

Małgorzata Ruszczak