materace płock
Jak ważny jest odpowiedni materac dla naszego zdrowia?
21 listopada 2018
Włocławek, Toruń, Inowrocław, Lipno, kujawsko-pomorskie, busy włocławek holandia, busy do holandii włocławek, transport polska holandia włocławek, przewóz osób polska holandia włocławek, busy toruń holandia, busy do holandii toruń, transport polska holandia toruń, przewóz osób polska holandia toruń, busy inowrocław holandia, busy do holandii inowrocław, transport polska holandia inowrocław, przewóz osób polska holandia inowrocław, busy kujawsko pomorskie holandia, busy do holandii kujawsko pomorskie, transport polska holandia kujawsko pomorskie, przewóz osób polska holandia, busy do holandii, busy do holandii kujawsko-pomorskie, busy do holandii wielkopolska, busy kujawsko pomorskie holandia, przewóz osób kujawsko pomorskie holania, transport kujawsko pomorskie hollandia, busy włocławek holandia, przewóz osób włocławek holandia, transport włocławek holandia, busy polska holandia, przewóz osób polska holandia, transport polska holandia, busy do holandii, transport do holandii, busy do holandii kujawsko pomorskie, przewóz osób do holandii kujawsko pomorskie, transport do holandii kujawsko pomorskie, busy z włocławka do holandii, przewóz osób z wlocławka do holandii, trasport z włocławka do holandii, busy z inowrocławia do holandii, trasport z inowrocławia do holandii, przewoznik z inowrocławia do holandii, busy z torunia do holandii, przewóz osób z torunia do holandii, transport z torunia do holandii, busy z gniezna do holandii, przewóz osób z gniezna go holandii, transport z gniezna do holandii, busu z poznania do holandii, przewóz osób z poznaia do holandii, busy z świebodzina doholandii, transport z świebodzina do holandii, przewóz osób z świebodzinado holandii, busy z aleksandrowa kuj do holandii, busy z ciechocinka doholandii, busy z janikowa do holandii, busy z strzelna do holandii, busy zwrześni do holandii, busy z mogilana do holandii, busy z barcina do holandii, busy z pakości do holandii,
Busy z Włocławka do Holandii – najlepsza opcja transportu
18 marca 2020
materace płock

   Sen odgrywa ważną rolę w naszych procesach życiowych W czasie całego swojego życia przesypiamy około 20 lat. Patrząc z tej perspektywy uświadamiamy sobie, że troska o jakość naszego odpoczynku to sprawa fundamentalna. Bywa, że urządzamy naszą sypialnię jedynie pod kątem wrażeń estetycznych, nowoczesnego stylu i designu, zapominając o jednym z najważniejszych elementów – odpowiednim materacu, który zapewni nam komfortowy i zdrowy sen. Zakup materaca powinien być przemyślany, gdyż jest to inwestycja w nasze zdrowie, o czym świadczy chociażby znaczenie snu dla funkcjonowania całego naszego organizmu.

Już teraz POLUB nasz Fanpage, aby być na bieżąco z promocjami i ciekawostkami 🙂

Materac – twardy czy miękki?

  Podstawowym kryterium doboru materaca jest jego wpływ na nasz kręgosłup, który utrzymuje całe nasze ciało. Pozytywny wpływ oznacza właściwe podparcie kręgosłupa jakąkolwiek pozycję byśmy nie przybrali podczas snu. Jedni wolą spać na brzuchu, inni na plecach, a jeszcze inni na jednym lub drugim boku. Brak odpowiedniego podparcia kręgosłupa to wzmożone napięcie mięśniowe i niedokrwienie, takich części ciała jak ręce czy nogi. Warto pamiętać, że dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, ale taki który dostosowuje się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa, innymi słowy, taki który dobrze „współpracuje” z naszym ciałem. Dobierając odpowiedni stopień twardości materaca należy kierować się swoją wagą i budową ciała. Im większy ciężar ciała, tym twardszy powinien być materac. W przypadku osoby szczupłej sprawdzi się nieco miększy. Znaczenie ma tutaj także fakt jaki jest stan naszego kręgosłupa. Jeśli borykamy się z jego różnymi jego schorzeniami, warto skonsultować się z ortopedą, który doradzi nam, na jaki materac powinniśmy się zdecydować.

Materace, czyli liczy się wnętrze

  Wybierając materac, weźmy pod uwagę także rodzaje jego budowy. Sprężynowe, wysokoelastyczne, lateksowe czy może termoelastyczne. Te poszczególne rodzaje różnią się między sobą nie tylko ceną. Materace sprężynowe to najtańsze rozwiązanie. Im większa ilość sprężyn, tym jest on wygodniejszy i bardziej dopasowuje się do naszego kręgosłupa. Zaletą materacy z pianki wysokoelastycznej jest, jak wynika już z samej nazwy, ich wysoka sprężystość, a co za tym idzie zdolność do dopasowania się do budowy ciała użytkownika. Dużą higienicznością i żywotnością wyróżniają się materace lateksowe, które mogą stanowić bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. Najdroższe, ale też charakteryzujące się najwyższą jakością, są materace termoelastyczne. Jak wskazuje nazwa, nie bez znaczenia jest tutaj temperatura ciała. Pod jej wpływem dopasowują się do kręgosłupa i pozwalają na największy komfort snu. Ich stosowanie zalecane jest ludziom z różnego rodzaju schorzeniami, w tym związanymi z układem kostnym i mięśniowym.

Pokrycie materaca – czy ma znaczenie?

   Chcąc zapewnić sobie zdrowy sen, dobrze jest także wybrać materac pod kątem jego pokrycia, a więc powłoki zewnętrznej. Na rynku dostępne są materace pokryte różnymi materiałami. Korzystne rozwiązanie to takie, kiedy materiał jest przepuszczalny i nie sprawia, że nasz ciało się poci w kontakcie z nim. Plusem jest zastosowanie w pokryciu substancji bakteriobójczych i nawilżających oraz możliwość jego zdjęcia z materaca i uprania. Pozwala to pozbyć się nagromadzonych roztoczy.

Już teraz POLUB nasz Fanpage, aby być na bieżąco z promocjami i ciekawostkami 🙂